שוקי וולף

בעלים ויועץ משפטי, קבוצת אמפא
קורות חיים

שותף בקבוצת אמפא, היועץ המשפטי שלה וחבר בקבוצה המנהלת. עורך דין מוסמך, בעל תואר ראשון במשפטים מטעם אוניברסיטת תל אביב. בעל ניסיון משפטי של למעלה מ-30 שנה בעסקאות בין-לאומיות.

איך הגעתי לאמפא

את שלומי פוגל, אחד השותפים, הכרתי בילדותי – האחים שלנו היו חברים. לימים, כשבגרנו, שכר שלומי – אז כבר איש עסקים – את שירותיי, והקשר בינינו חודש. כששלומי התעניין ברכישת אמפא הוא הציע לי להצטרף אליו כשותף – והשאר היסטוריה.

העבודה הראשונה בחיי

בתקופת לימודיי בתיכון, במהלך חופשות הקיץ, עבדתי כטבח בקפה רוול – שהיה אחד מבתי הקפה האטרקטיביים בשנות השישים.

החדשנות של אמפא

אמפא אינה חברת היי-טק. היא לא עוסקת ב'חדשנות' במובן המקובל של המילה. עם זאת, אופן ההתנהלות שלה חותר כל הזמן לחדשנות. זה בא לידי ביטוי בתחומי הפעילות החדשים שהיא יוזמת ובערוצים שהיא מפתחת ללא הרף: המכשירים הפיננסיים באמפא קפיטל, הנדל"ן החדשני בשיתוף WeWork וכיו"ב.

הפרויקט האהוב עליי באמפא

פרויקט האנרגיה מאוד מעניין מבחינתי. זה פרויקט שאנו שותפים מלווים שלו ונוטלים חלק בהיבט הפיננסי שלו. מדובר בבניית שני מאגרים, ובתוכם טורבינה בגודל של כל אצטדיון יד אליהו. הצלחת הפרויקט תלויה בדיוק של כל פרט בתכנון ובביצוע – ותהיה לו השפעה על מדינת ישראל כולה.

ההישג הגדול של אמפא

ההישג הבולט שלנו כקבוצה הוא היכולת להחזיק מעמד בכל מצב. עברנו תקופות לא פשוטות – החל מאירועים ביטחוניים כמו אסון התאומים או האינתיפאדה השנייה וכלה בנפילות של השוק – וגם בהן הצלחנו לא רק לשרוד, אלא לקדם את הקבוצה. הצלחנו לממש את החזון שהצבנו לעצמנו, לעבור מתעשייה לנדל"ן, ובסופו של יום ליצור קפיצת מדרגה כלכלית.

ההצלחה הזו נובעת מהצלחה חשובה לא פחות – היכולת לרתום צוות ניהולי איכותי. זה מתחיל בשותפים – ביכולת שלנו לעבוד בשיתוף פעולה בינינו לאורך כל כך הרבה שנים – ונמשך ביכולת להאציל סמכויות לדור ההמשך של החברה. להפקיד בידי המנהלים הצעירים את המושכות, לאפשר להם לעשות (וגם לטעות) וליצור אצלם מוטיבציה ונאמנות אמיתית לקבוצה.

משהו שלא יודעים עליי

אני אוהב לצפות במשחקי כדורגל וכדורסל, ובעבר הייתי אוהד של מכבי חיפה.