תולי צדר

בעלים, קבוצת אמפא; יו"ר, אמפא נדל"ן
קורות חיים

שותף בקבוצת אמפא ויו"ר אמפא נדל”ן בע”מ. בעל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מטעם אוניברסיטת חיפה. בעל ניסיון מצטבר של למעלה מ-30 שנה בניהול חברות מהמובילות במשק הישראלי, כמו גם בהקמה ובפיתוח של מגוון פרויקטים בארץ ובחו”ל.

איך הגעתי לאמפא

לאמפא הגעתי הודות לקשרי החברות שלי עם שלומי פוגל. שלומי רכש את הקבוצה וביקש ממני להצטרף אליו כשותף מומחה בתחום הנדל"ן, במטרה לפתח את כל הנכסים של הקבוצה.

העבודה הראשונה בחיי

עם סיום לימודיי התחלתי לעבוד בענף הספנות, בקבוצת סמי עופר. בזמנו אמר לי סמי עופר ז"ל שספנות ונדל"ן הם תחומים דומים: בשניהם חשוב לדעת לרכוש את הנכס, לשווק אותו, לתחזק אותו ולמכור אותו בצורה נכונה – ואכן, בחלוף השנים התגלגלתי לתחום הנדל"ן.

משהו שלא יודעים עליי

אני אוהב ללכת ברגל, ואחת לשבועיים אני נועל נעלי הליכה ויוצא לטרקים – בשביל ישראל או בחו"ל.

הפרויקט האהוב עליי באמפא

בשנת 2004 הקמנו את חברת 'אמפא בגליל' (כיום 'אמפא ישראל') המתמחה בבנייה ואכלוס של קיבוצים, ולמיזם הזה יש לי חיבור רגשי. הצלחנו 'להצעיר' קיבוצים שתושביהם התבגרו, לאכלס בהם לאורך השנים למעלה מ-2,500 משפחות צעירות, לשנות את פניהם של קיבוצים רבים ברחבי הארץ – ואין ספק שיש בכך סיפוק אדיר.

ההישג הגדול של אמפא

למגדל אלקטרה בתל אביב יש משמעות רבה עבורנו כקבוצה. מעבר לשימוש ההיסטורי של המגדל – שם היה מפעל המקררים של הקבוצה – מדובר בפרויקט המאכלס בתוכו שלל לקוחות מרוצים, מחברות ענק כמו גוגל ו-eBay עד משרדי עו"ד ומוסדות פיננסיים. 

הדיירים שלנו נשארים נאמנים לנו לאורך שנים, בעיקר הודות לאופן העבודה שלנו: כל נכס של הקבוצה מטופח, מטופל ומתוחזק. הדיירים לא רק זוכים בנכסים במחיר הוגן, אלא אף נהנים מרמת תחזוקה גבוהה, מקשר אישי ומהתאמות לצרכים המשתנים שלהם.

החדשנות של אמפא

אנו באמפא אוהבים לשנות, אוהבים לשמוע ואוהבים חידושים. זה מתחיל בנו, השותפים, ומחלחל בכל הקבוצה. אנו מקפידים להתפתח כל הזמן לתחומים נוספים, ולמעשה מביאים את היתרון היחסי שלנו כקבוצה יזמית לעולמות נוספים – חקלאות, אנרגיה, חללים משותפים ועוד.